Uživatel nepřihlášen
Vlčí doupě
RSS kanál blogu
Píše: Tessy94 - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.

Heroes II – Když se dětské pohádky stanou krutou počítačovou realitou

Pondělí 2.2.2015 15:59 - Autor: Tessy94
To se mi líbí

Heroes II – Když se dětské pohádky stanou krutou počítačovou realitouTahová fantasy hra, která dobyla svět a všem zanechala nějaké vzpomínky.


Nejlepší tahová hra vůbec

Heroes of Might and Magic by se dala považovat za nejlepší sérii tahových her vůbec, byť novější díly trochu pokulhávají. Jednoznačně jako nejlepší díl vede Heroes III a to je taky jeden z důvodů proč jsem se o něm rozhodl nepsat. Všichni ho znají a tvrdí že je nejlepší díl co kdy hráli. Ale pamatujete si Heroes II? TO je podle mého názoru nejúspěšnější a nejlepší díly z této série. A proto bych vám ho mile rád připomněl.


Společně strávené večery s přáteli

Většinou se večer s přáteli tráví doma nad flaškou dobrého vína, v kině nebo v hospodě. Co si pamatuju, tak večer s přáteli jsem trávil vždy u nějaké „devadesátkové“ hry a trávili jsme u ní společně hodiny, jelikož jsme v těch letech byli ještě malý smradi a alkohol nám nic neříkal. Za to jména DooM, Duke Nukem, Shadow Warrior , Blood a samozřejmě Heroes nám toho říkalo spoustu. Nejvíc nahraných hodin mám právě na Heroes sérii. Už jenom ten pocit že držíte myš od kompíku a posouváte postavičku na koni, která jede se svou armádou dobýt hrad, mi připomíná část mého dětství.

Něco málo o hře a vydavatelském studiu

Heroes of Might and Magic II je počítačová hra žánru tahové fantasy strategie. Hru vydalo 3DO studio, které pokračovalo s touto sérií až do čtvrtého dílu, pak zbankrotovalo. Hru vyvíjel a vydával Jon Van Caneghem a jeho studio New World Computing, ovšem pod záštitou studia 3DO. V druhém dílu série Heroes byl vylepšen koncept z prvního dílu a byl k němu v roce 1997 dodán i datadisk s názvem The Price of Loyalty. Datadisk byl distribuován společně s originální verzí hry v balíčku Heroes of Might and Magic II Gold. Ovšem tento datadisk nemá nic společného se základní kampaní hry.


O čem hra vlastně je

Druhý díl Heroes navazuje na konec z prvního dílu, kde jste hráli za Lorda Irionfista který porazil protivníky a sjednotil zemi Enroth. Hra začíná právě smrtí Ironfista, jež zanechal po sobě dva syny. Rolanda a Archibalda. Roland je dobrosrdečný a Archibald je lstivý a jeden z nich má být následníkem trůnu. Kdo to bude bylo dávno rozhodnuto dvorním věštcem, který záhadně zemřel a všichni jeho následovníci také. Hádejte kdo to tak asi mohl udělat. Archibald obvinil svého bratra z vražd spáchaných na věštcích a vykázal ho z královského paláce. Roland ve vyhnanství sestavuje armádu, která mu zůstala věrná (hrady Knight, Wizard a Sorceress) a Archibald má na své straně Barbariana, Necromancera a Warlocka. Na začátku kampaňe si vyberete jednoho z bratrů a každý z nich má svůj vlastní konec a stáváte se generálem bojujícího na jedné ze stran. Ale je tu také možnost v průběhu hry strany měnit.

Hrady a jejich jednotky

Ve hře máte na výběr z výše jmenovaných hradů: Knight, Wizard, Sorceress, Barbarian, Necromancer a Warlock. Každý hrad má svoje jednotky, které můžete ovládat na bojišti. Dokonce jsou v každém hradu i jednotky, které jdou jednou nebo maximálně dvakrát vylepšit – dvakrát můžete vylepšit draky u Warlocka. Rád bych vám detailněji popsal jednotky v každém hradu.


Hrad Knight ovládá pouze lidské jednotky. Jeho základními jednotkami jsou sedláci a lukostřelci ti se dají vylepšit a stanou se nedocenitelnou jednotkou. Je to sice jediná jednotka na dálku za to je to druhá nejsilnější střelecká jednotka ve hře. Dále tam jsou kopiníci a rytíři, oba se dají také jednou vylepšit a jsou skutečně užiteční. Nejsilnější jednotkami hradu Knight jsou kavaleristé a paladinové. Když je ještě vylepšíte a máte jich skutečně hodně, tak se s nimi dají svádět vynikající bitvy a opravdu složité, protože bude-li mít váš protihráč, ať už umělá inteligence nebo skutečný hráč, své nejsilnější jednotky tak se můžete těšit na opravdovou zábavu. Jinak ostatní budovy jsou u všech hradů podobné, jen mají trošku jiný vzhled. Hrad Wizard má základní jednotky hobity, divoká prasata a dále tu jsou také orly. Užitečná to jednotka. Také máte dál k dispozici železné a stříbrné golemy, mágy a jejich další úroveň arcimágy. Nakonec nejlepší jednotka tohoto hradu obři a jejich druhá úroveň titáni.


Sorceress má jako začáteční jednotky víly a trpaslíky/bojové trpaslíky. Střelecké jednotky jsou elfové a velcí elfové. Pak tu najdete druidy, ti se dají vylepšit na větší druidy. K dispozici najdete i jednorožce a fénixe. Barbarian začíná s gobliny a orky (střelecká jednotka, její další úroveň je šéf orků). Vlci – rychlí, silní a opravdu vás dokáží vytočit, zlobr je bastard se sekyrou, jehož dalším vývojovým stádiem je pán zlobrů. Trollové jsou jednotkou na dálku, která po vás hází šutry. Vylepšení (váleční trollové) dokáží nadělat opravdové škody. Vaší poslední a nejsilnější jednotkou v tomto hradu je Kyklop, ten se vylepšit nedá. Necromacer, jak už říká název ovládá nemrtvé jednotky: kostlivci. Co k nim dodat, základní jednotka a jsou opravdu k ničemu. Ale se schopností nercomancie jich, po boji, dokážete pár oživit. Další jsou zombie, po vylepšení zmutovaní zombíci, mumie – vylepšená verze královská mumie, tak ty už za něco stojí. Upíři/Pán upírů dokáží letět přes celé bojiště, zasáhnout vás a možná si tím přidat ztracené životy. Tudíž opravdu užitečná jednotka. Lichové, po vylepšení jsou mocnými lichi, jsou jediná střelecká jednotka Necromacera. V tomto hradu máte ke konci k využití, jako jeden ze dvou hradů, draka (kostěného).


A nakonec Warlock je z mého pohledu nejsilnější hrad, který má ze začátku kentaury. Střeleckou jednotku, kterou můžete využít i k dobývání hradů. Dále jsou tu chrliči, bohužel nejdou vylepšit, ale doletí přes celé bojiště a dokáží vás zasáhnout nějakým modrým světlem. Vaší další „leteckou“ jsou gryfové (většinou doletí přes bojiště). Pak máte minotaury, kteří jdou vylepšit na krále minotaurů. Velice užitečná je hydra, jejichž hlavním nedostatkem je značná pomalost pohybu, avšak tu nahrazuje zasáhnutí až tří cílů okolo této jednotky . A jako třešnička na dortu tu jsou draci – můj názor na tuto jednotu? Nemám slov. Tito draci jdou ještě dvakrát vylepšit. Začínáte se zeleným drakem, postupem se dostanete k červenému drakovi a konečná fáze vývoje je černý drak. K tomu není co dodat.

Grafická stránka hry

Po grafické stránce hry, bych řekl že tento díl se mi líbil nejvíce. Grafika je velmi podobná původnímu dílu, avšak mě připadá více sympatičtější. A přijde mi více reálnější než právě v třetí hře, kde je hra více kreslená. Samozřejmě spousta lidí se mnou nebudou souhlasit, ale toho se moc nebojím, protože druhý a třetí díl se moc neliší. Rozhodně vývojáři hry úžasně zapracovali na grafice. Hrdinové vypadají stejně, vlastně spousta věcí je stejná jen je více propracovaná do detailů a je více opravdová než v prvním díle a pro mě i ve třetím díle. Vývojáři si dali práci s inovacemi vzhledu hradů a s inovací prostředí hradů zevnitř. Co se mi také líbí je menu hry když ji zapnete. Celkově hra je příjemná a má hodně realistický nádech na svou dobu. Ale názor si na ní musíte vytvořit sami. Hra je velmi specifická, jelikož lidi co hráli někdy Heroes (ať už jakýkoli díl) se dělí na dva tábory – lidi co mají rádi tuto hru a ti co ne. Hrou si musíte projít sami, aby jste si vytvořili vlastní názor.


Novinky ve hře

Oproti prvnímu dílu je tu značně vylepšen systém magie a kouzel. Byl zde zaveden koncept systém magických bodů, tudíž jste mohli používat kouzla dokud vám tyto magické body nedošly. Dále se zde objevily i sekundární schopnosti, kdy se váš hrdina mohl naučit osm schopností ze čtrnácti a ty mohly být dále vylepšeny ze základní na lepší a poté na expertní úroveň. Jak už jsem výše zmínil přibily zde dva nové hrady Warlock a Necromancer, kteří přinášejí opravdu nový požitek ze hry. Lépe řečeno příjemnou změnu. Novinkou je i vylepšování jednotek. Můžete vylepšit všechny jednotky, kromě těch úplně základních. Logicky jsou vylepšené jednotky silnějšími, ale zároveň i dražšími. Nově také přibyly i budovy k postavení. K takovým to budovám patří například tržiště což je zřejmě jedna z nejužitečnějších budov ve hře. K těmto budovám přibyly i různé fortifikační prvky. Vývojáři zde zapracovali i na inovaci bojiště které zvětšili. Najdete zde nové artefakty, které vylepšují schopnosti vašeho hrdiny a osmi schopností, které máte. Dále tu jsou i nová kouzla a spousta nových objektů na mapě. To je z novinek asi vše řekl bych.

Prvky a módy ve hře

Hru můžete hrát jak v singleplayeru, kde si můžete zvolit kampaň nebo různé scénáře které můžete hrát. Kampaň je opravdu dlouhá a ještě k tomu, když jí chcete dohrát za obě strany tak vám na „pár“ hodin určitě vydrží. Scénáře jsou sice jednohubky, ale takový výběr jednohubek jsem neviděl nikde jinde než právě v této sérii. Dále je tu multiplayer a LAN, ke kterým máte k dispozici opět jenom scénáře. Ale co mi přijde nejzajímavější je Hotseat. Je to zřejmě jedna varianta multiplayeru, kde si zvolíte kolik bude hrát hráčů na jednom počítači – máte na výběr minimálně ze dvou a maximálně ze šesti a zde platí přísloví čím víc, tím líp. Zvolíte mapu, obtížnost, jména hráčů a hrad a zaručuji vám, že máte na pár hodin skvělou zábavu s přáteli. Řekl bych, že toto je nejhranější mód ve hře. Hotseat se objevuje i ve třetím díle kde funguje na stejném principu.


Něco na závěr

Abych se přiznal tak první díl této série jsem nehrál a informace mám většinou z internetu a začal sem s dílem druhým a skončil sem u pátého. Bohužel Heroes V mě nijak neoslovila a byla pro mne zklamáním. Nevím jak jsou na tom ostatní pokračování, ale obávám se že jsou stejné jako pátý díl ne-li horší. Upřímně mě nejvíce bavila Heroes II. Trojka nebyla špatná a možná by se vyrovnala dvojce, ale nějak mi nepřirostla k srdci. Ale ani Heroes IV nebyla na škodu. Řekl bych že jsem u ní strávil více hodin jak u trojky. Vím, že jsou si podobné pouze se liší v grafice a roce vydání. Takže abych to shrnul do žebříčku dílů které mě nejvíce baví: Heroes II, Heroes IV, Heroes III a nakonec a možná i bohužel Heroes V. Právě na pětku jsem se nejvíce těšil, protože sem všude četl jak hra bude dobrá a že má opravdu slušný potencionál. Ovšem když jsem hru hrál, tak jsem byl hodně zklamaný. Příběh tam byl, ale bylo to takové nemastné a neslané. Například mi tam vadil ten systém boje. Nevím jestli se dá vypnout ten šachovnicový mód figurek, ale to mi přišlo skutečně zbytečné. Určitě mi napište do komentáře jaké jsou vaše názory na nové díly, zda to stojí za to si to zahrát či ne a co je na nich dobré a špatné.

Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Heroes II – Když se dětské pohádky stanou krutou počítačovou realitou
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Tessy94   1x   Lootmaster: Jasné, to chápu :D Todle jsem zažil u DooM II ... chtěli jsme hrát Heroes II, ale jakmile sem řekl, že jsem nainstaloval DOOM, tak jedinej kdo byl ve vchodu jsem byl já a kámoši objednávali pizzu a ještě nějaké věci a šli jsme spát až ráno :DTessy94tessy9431994    12.2.2015 14:17 Tessy94

Lootmaster: Jasné, to chápu :D Todle jsem zažil u DooM II ... chtěli jsme hrát Heroes II, ale jakmile sem řekl, že jsem nainstaloval DOOM, tak jedinej kdo byl ve vchodu jsem byl já a kámoši objednávali pizzu a ještě nějaké věci a šli jsme spát až ráno :D

Lootmaster    Tessy94: Dvojak je dost dobrá , ale starého psa novým kouskům nenaučíš ... :D kamoše na to nepřemluvím , ale jak řeknu Heroes 3 HD tak se mi perou ve vchodě kdo obědná pizzu a redbula :DLootmasterlootmaster5989    12.2.2015 10:27 Lootmaster

Tessy94: Dvojak je dost dobrá , ale starého psa novým kouskům nenaučíš ... :D kamoše na to nepřemluvím , ale jak řeknu Heroes 3 HD tak se mi perou ve vchodě kdo obědná pizzu a redbula :D

Tessy94    Tak jsem se koukal na H3 v HD...Je hezký, že se to rozhodli udělat v HD, ale stále mě třetí díl nijak neoslovuje, tak jako mě oslovila dvojka :D Ale proti gustu :)Tessy94tessy9431994    11.2.2015 19:47 Tessy94

Tak jsem se koukal na H3 v HD...Je hezký, že se to rozhodli udělat v HD, ale stále mě třetí díl nijak neoslovuje, tak jako mě oslovila dvojka :D Ale proti gustu :)

ThainDegu   1x   Lootmaster: Temná klasika se mi líbí víc :DThainDeguthaindegu27578    11.2.2015 11:18 ThainDegu

Lootmaster: Temná klasika se mi líbí víc :D

Lootmaster    ThainDegu: Heroes 3 HD ? Je totálně dobrej :) ... nelíbí se ti remake ? :DLootmasterlootmaster5989    11.2.2015 11:09 Lootmaster

ThainDegu: Heroes 3 HD ? Je totálně dobrej :) ... nelíbí se ti remake ? :D

Tessy94    Na H3 v HD se podívám...ale stejně mé srdce patří pouze Hereoes II :D :DTessy94tessy9431994    9.2.2015 13:46 Tessy94

Na H3 v HD se podívám...ale stejně mé srdce patří pouze Hereoes II :D :D

ThainDegu   1x   Lootmaster: Myslím druhou část tvého komentáře ty monstrum :D :D :DThainDeguthaindegu27578    9.2.2015 10:03 ThainDegu

Lootmaster: Myslím druhou část tvého komentáře ty monstrum :D :D :D

Lootmaster    ThainDegu: Ke snadnému hraní Heroesa 2 na tabletu ? .... asi jsem narušil nějákou hranici :DLootmasterlootmaster5989    9.2.2015 07:10 Lootmaster

ThainDegu: Ke snadnému hraní Heroesa 2 na tabletu ? .... asi jsem narušil nějákou hranici :D

Tessy94    Malcolm: Tak hlavně, že jí jezdíš :D
Koudela191: Fakt? :D Hmm...to je opravdu zajímavé :D :D
Tessy94tessy9431994
    8.2.2015 16:29
Tessy94

Malcolm: Tak hlavně, že jí jezdíš :D
Koudela191: Fakt? :D Hmm...to je opravdu zajímavé :D :D

koudela191    tessy94: ze srandy sem si hru dneska nainstaloval a vůbec mi to nedělá.... zajímavé... :Dkoudela191koudela19115070    8.2.2015 16:09 koudela191

tessy94: ze srandy sem si hru dneska nainstaloval a vůbec mi to nedělá.... zajímavé... :D

Malcolm    jo tuhle pecku jezdim na mobilu :DMalcolmmalcolm8346    8.2.2015 15:24 Malcolm

jo tuhle pecku jezdim na mobilu :D

Tessy94    Koudela191: Taky mám GOG edici a hrál sem na to win xp a na dvou ntb, které měli win7. Na XP to šlo čistě a jedné win7 taky, ale na té druhé jsem měl stejný problém jako ty...nevím čím to může být.Tessy94tessy9431994    8.2.2015 15:12 Tessy94

Koudela191: Taky mám GOG edici a hrál sem na to win xp a na dvou ntb, které měli win7. Na XP to šlo čistě a jedné win7 taky, ale na té druhé jsem měl stejný problém jako ty...nevím čím to může být.

koudela191    před nedávnem jsem ji hrál :D skvělá hra, pamatuju si jak sem jako děcko hleděl na bráchu jak válčí a později sem se ji naučil taky hrát... :D osobně nedám dopustit na nekromancera, když máte několik set kostlivců tak dávají pecky jako něco, a k tomu kostěný drak - prostě skvělá jednotka... :Dkoudela191koudela19115070    8.2.2015 12:16 koudela191

před nedávnem jsem ji hrál :D skvělá hra, pamatuju si jak sem jako děcko hleděl na bráchu jak válčí a později sem se ji naučil taky hrát... :D osobně nedám dopustit na nekromancera, když máte několik set kostlivců tak dávají pecky jako něco, a k tomu kostěný drak - prostě skvělá jednotka... :DKomentář byl autorem naposledy upraven 8.2.2015 13:30

Původní verze před úpravami:před nedávnem jsem ji hrál :D skvělá hra, pamatuju si jak sem jako děcko hleděl na bráchu jak válčí a později sem se ji naučil taky hrát... :D osobně nedám dopustit na nekromancera, když máte několik set kostlivců tak dávají pecky jako něco, a k tomu kostěný drak - prostě skvělá jednotka... :D
btw. když sem to hrál asi před tím půl rokem, tak mi strašně blbnuly zvuky (hlavně hudba) - byly strašně 8-bitové (na internetu to zní mnohem čistěji než u mě ve hře) , a po čase "zmutovaly" (do nižších tónin) a to už bylo vcelku nepříjemné na poslech... mám GOG edici, hraju na win7 - nemáte někdo nějaké nápady čím by to mohlo být ?

ThainDegu    Lootmaster: K čemu je to navádíš :(ThainDeguthaindegu27578    8.2.2015 11:51 ThainDegu

Lootmaster: K čemu je to navádíš :(

Lootmaster     .... je free pro Android :) ... pokud neskusíte H3 HD na steamu :) ...Lootmasterlootmaster5989    8.2.2015 10:32 Lootmaster

.... je free pro Android :) ... pokud neskusíte H3 HD na steamu :) ...

Tessy94   1x   Jsem upřímně rád, že jsem vám tuto hru možná i připomenul. Nevím jestli jste totiž na tuto hru zanevřeli či zapomněli, ale doufám, že jsem ji pár lidem připomenul :-)Tessy94tessy9431994    8.2.2015 00:23 Tessy94

Jsem upřímně rád, že jsem vám tuto hru možná i připomenul. Nevím jestli jste totiž na tuto hru zanevřeli či zapomněli, ale doufám, že jsem ji pár lidem připomenul :-)

HyperQ    Taky jsem to v dětství hrával pořád (2) a stále si rád občas zahrajuHyperQhyperq32448    7.2.2015 23:12 HyperQ

Taky jsem to v dětství hrával pořád (2) a stále si rád občas zahraju

Bossgamespro    Je to neskutečná série :thumbup: :-) ale 5. díl a dál už mě to nebavilo :nah:Bossgamesprobossgamespro21663    7.2.2015 19:11 Bossgamespro

Je to neskutečná série :thumbup: :-) ale 5. díl a dál už mě to nebavilo :nah:

Tessy94    Něco podobného jsem zažil i já xD akorát na Heroes II, jelikož z jedničky si skoro vůbec nic nepamatuju :D Pro mě série Heroes skončila u čtvrtého dílu, který byl dle mého hodně dobrý... co jsem teď prolezl fóra, recenze a nějaké blogy, tak jsem zjistil, že už ty nové díly za moc nestojí. Samozřejmě i zde Riley mi pomohl si udělat o nich obrázek. Bohužel no...ale třeba se povede další díl, který opět tuto sérii postaví na nohy :DTessy94tessy9431994    7.2.2015 17:54 Tessy94

Něco podobného jsem zažil i já xD akorát na Heroes II, jelikož z jedničky si skoro vůbec nic nepamatuju :D Pro mě série Heroes skončila u čtvrtého dílu, který byl dle mého hodně dobrý... co jsem teď prolezl fóra, recenze a nějaké blogy, tak jsem zjistil, že už ty nové díly za moc nestojí. Samozřejmě i zde Riley mi pomohl si udělat o nich obrázek. Bohužel no...ale třeba se povede další díl, který opět tuto sérii postaví na nohy :D

Lootmaster    Ještě teď si pamatuju jak jsme letěly s aktovkama ze školy aby jsme mohly dohrat mapu :-D ... Hrozně návýkové tehdy jsme byly hodně nakouslí jedničkou ...a dvojka šla ve všem dál . .Lootmasterlootmaster5989    7.2.2015 15:39 Lootmaster

Ještě teď si pamatuju jak jsme letěly s aktovkama ze školy aby jsme mohly dohrat mapu :-D ... Hrozně návýkové tehdy jsme byly hodně nakouslí jedničkou ...a dvojka šla ve všem dál . .

Tessy94    ThainDegu: Vážně? Jestli ano, tak se předem omlouvám za chybu ve článku. Ale jsem si jistý, že byl až v druhém díle. Ale 100% jistý si nejsem. . jelikož jedničku si skoro nepamatuju :D
Riley: Je, potěší mě když se článek líbi ;) Aha, takže v podstatě potencionál měl, ale ztratil ho...hmmm. . tak uvidíme, třeba se k tomu dílu dostanu.
Tessy94tessy9431994
    4.2.2015 23:08
Tessy94

ThainDegu: Vážně? Jestli ano, tak se předem omlouvám za chybu ve článku. Ale jsem si jistý, že byl až v druhém díle. Ale 100% jistý si nejsem. . jelikož jedničku si skoro nepamatuju :D
Riley: Je, potěší mě když se článek líbi ;) Aha, takže v podstatě potencionál měl, ale ztratil ho...hmmm. . tak uvidíme, třeba se k tomu dílu dostanu.

Riley člen redakce    Není zač. :)
No, vcelku se nepovedlo hodně věcí. Sice jsou jednotky rozdělené na kmenové, elitní a šampiony, což by samo o sobě nevadilo, ale vývojářům se je moc nepodařilo vybalancovat a nějaké jednotky byly silnější než by správně měli být. Omezení surovin je na tři druhy (dřevo, kámen a krystaly) se zdá jako dobrý nápad, ale moc dobře to nefungovalo. Ceny budov/jednotek se zvýšili a dost často jsem v tomhle díle míval velké problémy se zásobami surovin. A to už rovnou nemluvím o tom debilním stromu schopností, kde jsi nové dovednosti získala pomocí rozdělování bodů. To samé platilo i o kouzlech. Nebyly magické věže ani oltáře, pouze jsi se to učil ze stromu schopností a těch kouzel zrovna moc nebylo. A dost často mi hra padala a v tom jsem nebyl sám.
Zase takový propadák to nebyl, ale hra nedopadla moc podle mých očekávání a mohla být o dost lepší.
Rileyriley22147
    4.2.2015 21:10
Riley

Není zač. :)
No, vcelku se nepovedlo hodně věcí. Sice jsou jednotky rozdělené na kmenové, elitní a šampiony, což by samo o sobě nevadilo, ale vývojářům se je moc nepodařilo vybalancovat a nějaké jednotky byly silnější než by správně měli být. Omezení surovin je na tři druhy (dřevo, kámen a krystaly) se zdá jako dobrý nápad, ale moc dobře to nefungovalo. Ceny budov/jednotek se zvýšili a dost často jsem v tomhle díle míval velké problémy se zásobami surovin. A to už rovnou nemluvím o tom debilním stromu schopností, kde jsi nové dovednosti získala pomocí rozdělování bodů. To samé platilo i o kouzlech. Nebyly magické věže ani oltáře, pouze jsi se to učil ze stromu schopností a těch kouzel zrovna moc nebylo. A dost často mi hra padala a v tom jsem nebyl sám.
Zase takový propadák to nebyl, ale hra nedopadla moc podle mých očekávání a mohla být o dost lepší.

ThainDegu    Jelikož tam byl určitě Archibalt tak tam pravděpodobně Warlock byl :)ThainDeguthaindegu27578    4.2.2015 21:07 ThainDegu

Jelikož tam byl určitě Archibalt tak tam pravděpodobně Warlock byl :)

Tessy94    Děkuju :) a co bylo v šestém díle nepodařeného? A k Warlockovi... tak ten nebyl v prvním díle. Jsem jistej na 98% jistý, že nebyl :)Tessy94tessy9431994    4.2.2015 20:50 Tessy94

Děkuju :) a co bylo v šestém díle nepodařeného? A k Warlockovi... tak ten nebyl v prvním díle. Jsem jistej na 98% jistý, že nebyl :)

Riley člen redakce    Povedený článek, palec nahoru. :thumbup: :-) Heroes II je vydařený díl a dokáže ve své kvalitě předběhnout i poslední šestý díl, který byl dost nepodařený.
Jenom bych si dovolil malou poznámku: Je to sice delší doba kdy jsem hrál první a druhý díl, ale nebyl hrad Warlock už v prvním díle? Já bych řekl, že ano.
Rileyriley22147
    4.2.2015 17:53
Riley

Povedený článek, palec nahoru. :thumbup: :-) Heroes II je vydařený díl a dokáže ve své kvalitě předběhnout i poslední šestý díl, který byl dost nepodařený.
Jenom bych si dovolil malou poznámku: Je to sice delší doba kdy jsem hrál první a druhý díl, ale nebyl hrad Warlock už v prvním díle? Já bych řekl, že ano.

Tessy94    Skrblík: Jojo slyšel jsem :) sem na to zvědavý a pravděpodobně si to i zahraju, i když momentálně rozepisuju další článek, byť už zřejmě nebude asi ve stylu retro. Ale až se mi naskytne větší rozsah volného času, určitě se na to mrknu.Tessy94tessy9431994    4.2.2015 12:32 Tessy94

Skrblík: Jojo slyšel jsem :) sem na to zvědavý a pravděpodobně si to i zahraju, i když momentálně rozepisuju další článek, byť už zřejmě nebude asi ve stylu retro. Ale až se mi naskytne větší rozsah volného času, určitě se na to mrknu.

Skrblík    Heroes 2 se předělává do "engine" Heroes 3 - [ odkaz ] Aktuálně se dá hrát beta verze, která sebou nese to nejlepší z obou dílů.Skrblíkskrblik20262    4.2.2015 08:29 Skrblík

Heroes 2 se předělává do "engine" Heroes 3 - [ odkaz ] Aktuálně se dá hrát beta verze, která sebou nese to nejlepší z obou dílů.

Tessy94    Díky :) je to hodně dobrá hra. Jen musím prolézt fóra a pár recenzí, abych zjistil jak jsou na tom nové díly, které bych si docela rád zahrál. Ale nejdříve chci zjistit jejich hodnocení, abych pak nebyl zklamanej. . xDTessy94tessy9431994    3.2.2015 17:35 Tessy94

Díky :) je to hodně dobrá hra. Jen musím prolézt fóra a pár recenzí, abych zjistil jak jsou na tom nové díly, které bych si docela rád zahrál. Ale nejdříve chci zjistit jejich hodnocení, abych pak nebyl zklamanej. . xD

sweat55    Občas si zahraju, je to hodně dobrá hra a baví mě víc než trojka. :thumbup: Jinak hezky napsáno.sweat55sweat5520217    3.2.2015 17:17 sweat55

Občas si zahraju, je to hodně dobrá hra a baví mě víc než trojka. :thumbup: Jinak hezky napsáno.

Tessy94   2x   Myslím, že je nás více kteří jsme toto v dětství hráli :)Tessy94tessy9431994    2.2.2015 19:58 Tessy94

Myslím, že je nás více kteří jsme toto v dětství hráli :)